Menderes Haber

İzmir ve ABD arasında ticaret ve yatırım ilişkileri geliştirilecek

İzmir ve ABD arasında ticaret ve yatırım ilişkileri geliştirilecek
4 views
20 Haziran 2024 - 15:04

İzmir ve ABD arasında ticaret ve yatırım ilişkileri geliştirilecek

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Jeffry Flake ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Başkan Dr. Cemil Tugay, Planlama Ajansı ile kentteki çalışma alanları ve yatırım önceliklerini bilimsel yöntemlerle belirleyeceklerini söyledi. Büyükelçi Jeffry Flake ise Amerika’nın İzmir ile olan güçlü ticari ve kültürel bağlarını daha da güçlendirmek istediklerini söyledi.

  Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Jeffry Flake ile eşi Cheryl Flake ve beraberindeki heyet İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette; ABD Başkonsolosu Nancy Abella, ABD’nin İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsarı da yer aldı. Görüşmede Büyükelçi Jeffry Flake, Amerika’nın İzmir ile olan güçlü ve kalıcı ticari, kültürel bağlarının altını çizdi. Özellikle İzmir’in imalat sektörünün gücünü öven Flake, mevcut ABD şirketleri ile olan iş birliklerini vurgulayarak bunu daha fazla geliştirme çağrısında bulundu.

Tugay, büyükelçiye tebriklerini iletti
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Planlama Ajansı kurarak çalışma alanları ve yatırım önceliklerini bilimsel yöntemlerle belirlediklerini söyledi. Dr. Tugay Amerika Birleşik Devletleri’nin 248’inci bağımsızlık yıldönümü nederiyle Büyükelçiye tebriklerini iletti. Ayrıca her iki taraf da ticaret ve yatırım ilişkilerini artırmanın yollarını araştırmaya yönelik kararlılıklarını ifade etti.

İzmir’in ABD’de iki kardeş kenti var
ABD ile İzmir ilişkileri çerçevesinde ABD Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) tarafından düzenlenen Türkiye Akıllı Operasyonlar ve Ulaşım Ticaret Misyonu’na (Reverse Trade Mission) katılmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerinden yetkililer görevlendirildi. Yetkililer arasında çeşitli görüşmeler ve deneyim paylaşımları yapıldı. Ayrıca İzmir’in Florida eyaletinde bulunan Tampa kenti ile Los Angeles’ın güneyinde yer alan Long Beach ile kardeş kent ilişkisi mevcut.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.