Menderes Haber

Tugay: Kendimizin en iyi 2024 versiyonu olacağız

Tugay: Kendimizin en iyi 2024 versiyonu olacağız
4 views
20 Haziran 2024 - 13:46

 

Sürdürülebilir bir İzmir için Fransız Kalkınma Ajansı ile iş birliği büyüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Geleceği Birlikte İnşa Etmek: Sürdürülebilir Şehirler Üzerine Fransız-Türk İş Birliği” başlıklı toplantıya katıldı. Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile iş birliklerini artırarak sürdüreceklerini söyleyen Başkan Tugay, “Üç ana önceliğimiz bulunuyor: Körfez’in temizlenmesi, yeşil ekonomik büyüme ve bu büyümeden her toplumsal kesimin yararlanması” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Türk-Fransız Ticaret Derneği tarafından Fransız Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Geleceği Birlikte İnşa Etmek: Sürdürülebilir Şehirler Üzerine Fransız-Türk İş Birliği” adlı toplantıya katıldı. Toplantıya Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin, AB Delegasyonu Ataşesi Christian Ballaro, Fransız Kalkınma Ajansı’nın (AFD) Türkiye Direktörü Tanguy Denieul, Türk-Fransız Ticaret Derneği Başkanı Franck Mereyde, uluslararası finans kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye ve Fransa iş dünyası üyeleri katıldı.

Tugay: Kendimizin en iyi 2024 versiyonu olacağız

İzmir ve Fransa arasındaki ilişkilerin tarih boyunca önemli olduğuna değinerek sözlerine başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “İzmir, Milattan Önce 6. yüzyılda veya 17. yüzyılda güven ve refah ortamını sağlarken Fransa kıyıları ile kurduğu ilişkiler belirleyici rol oynamış. Burada tekrar eden tarihi bir motif var.  İzmir’i neyin rekabetçi kıldığını, farklı kıldığını bu tarihi dersten çıkartabiliyoruz. Biz İzmir’de ayırt edici özelliklerimiz üzerine vizyonumuzu kurmak istiyoruz. Başarının anahtarının tarihi avantajlarımızda, farklılıklarımızda olduğunu düşünüyoruz. Kendimizin en iyi 2024 versiyonu olacağız, tarihte bizi güvenli ve zengin bir kent yapan ilişkilerimizi en yenilikçi biçimiyle sürdüreceğiz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.