Menderes Haber

“Başka Bir Tarım Mümkün

“Başka Bir Tarım Mümkün
66 views
02 Kasım 2023 - 17:45

Süs bitkisi üreticilerinden “KDV” çağrısı

Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi Fuarı 18’inci kez açıldı. Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, daha iyi şartlarda üretim yapılması için Tarım Kanunu’nda yer aldığı gibi milli gelirin en az yüzde 1’inin üreticiye verilmesi gerektiğini söyledi. Programda sektörde yüzde 20 olan KDV oranının yeniden düzenlenmesi için merkezi hükümete çağrıda bulunuldu.

Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi Fuarı açıldı. Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği ev sahipliğinde bu yıl 18. kez düzenlenen serginin açılışına Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, onur konuğu kent Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, İzmir Köy-Koop Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, siyasi partilerin, kooperatiflerin temsilcileri, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

“Başka Bir Tarım Mümkün”

Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ vizyonu ile verdiği desteklerin üreticiye önemli katkılar sağladığını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynakları ile açılan Bayındır Süt Fabrikası ile üreticinin emeğine sahip çıktıklarını belirten Başkan Vekili Özuslu, “Hem o bölgenin insanlarına istihdam yaratıyoruz hem de bölgede üretilen günlük 100 ton sütü işleyerek, katma değerini artırıyoruz. Üreticilerimizin kendini iyi hissederek daha çok ürettiği, kazandığı sistemi yarattık” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.