Menderes Haber

Menderes Cem Evi Destek Bekliyor

Menderes Cem Evi Destek Bekliyor
60 views
08 Kasım 2023 - 13:22

Menderes Cem Evi Destek Bekliyor

Alevi Kültür Dernekleri Menderes Şubesi tarafından Menderes’e kazandırılacak Cem evinin inşası maddi sıkıntılar nedeniyle durma noktasına geldi. Dernek Başkanı Sati Çelen, her kesimin desteğini beklediklerini açıkladı.

Yapımı süren ancak maddi sıkıntılar nedeniyle inşaat çalışmalarının durma noktasına geldiği Menderes Cem Evi için destek bekleniyor. Alevi Kültür Dernekleri Menderes Şubesi tarafından ilçeye kazandırılacak projeye destek için çağrı yapıldı.

Hepimizin yeri

   Alevi Kültür Dernekleri Menderes Şube Başkanı Sati Çelen, ‘’ 20 yıldır hasretini yaşadığımız cem evimizi Menderes’imize kazandırmak adına başlattığımız çalışmalarımızda belli bir noktaya geldik. Menderes Belediyemizin arazi tahsisi ve destekçilerimizin yardımıyla inşaat çalışmalarımıza başlamıştık ancak ekonomik krizin etkileri projemizi de etkiledi. Ne yazık ki geldiğimiz noktada inşaat çalışmalarımıza devam edecek gücümüz kalmadı. Bugüne kadar büyük bir özveri ile yürüttüğümüz inşaat çalışmalarımızın sekteye uğramaması ve 20 yıllık hayalimizin gerçek olması için herkesten, her kesimden destek bekliyoruz. Çünkü cem evi hepimizin. Sadece Alevi kardeşlerimiz değil tüm insanlığın rahatça gelip özgürce ibadetini yerine getirebileceği bir mabet. İbadethaneden, kurs alanlarına, çamaşırhaneden, morga kadar birçok alanın bulunacağı cem evi projemize herkesin sahip çıkmasını bekliyoruz. Bu kapsamda inşaatımızın devamı için gerekli olan desteği tüm vatandaşlarımızdan bekliyoruz. Gelsinler projemizi yerinde incelesinler, ne aşamada olduğumuzu kendileri de canlı gözle görsün. Destek olmak isteyenler derneğimizle iletişime geçebilir. Damlaya damlaya göl olur, az çok demeden herkesin yardımını bekliyoruz. ’’ dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.