Menderes Haber

Yerel üreticiye ve kırsala destek sürüyor

Yerel üreticiye ve kırsala destek sürüyor
58 views
02 Kasım 2023 - 17:32

 

Ödemişli üreticiye küçükbaş hayvan ve yem bitkisi tohumu dağıtıldı

“Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda Türkiye’ye örnek bir kalkınma modeline öncülük eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, yerel üreticiye ve kırsala desteğini sürdürüyor.  Ödemiş’te 9’u kadın 59 üreticiye 233 küçükbaş hayvan ile 28 üreticiye yem bitkisi tohumu dağıtıldı. Üreticiler her zaman yanlarında yer alan Başkan Soyer’e teşekkür etti.

Küçük üreticiyi destekleyerek kırsal kalkınmayı büyüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemişli üreticilerin yüzünü bir kez daha güldürdü. 125. Yıl Kültür Parkı’nda düzenlenen törenle 9’u kadın 59 üreticiye 233 küçükbaş hayvan, 28 üreticiye 975 kilogram süt otu tohumu ile 425 kilogram Macar fiği  tohumu dağıtıldı. Törene İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, İzmir Köy-Koop Birliği Başkanı Neptün Soyer, siyasi parti ve  kooperatif temsilcileri, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

“Satmayalım, besleyelim ve sahip çıkalım”

Üreticinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda desteklendiğini hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çekti. Mustafa Özuslu, kırsal kesimde köylülerin gerekli desteği alamadığı için kentlere göç ettiğini, Büyükşehir Belediyesi’nin de iç göçü engellemek, tarımın yanı sıra hayvancılığı da verimli günlerine kavuşturmak için yoğun çaba sarf ettiğini belirtti. Özuslu, “Küçük üreticinin desteklenmesi çok önemli. Bereketi ile gelsin, çoğalsın ve daha fazla olsun. Satmayalım, sahip çıkalım. Sütünden, etinden faydalanalım” dedi.

“Büyükşehir’in bereket ve kalkınma projesi”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ise kentlerin suyunu, böceğini, ağacını , kuşunu, insanını, toprağını birlikte düşünmenin gerekliliğine işaret ederek, “O zaman projeler kalıcı ve değerli olur. Bu proje aynı zamanda bereket ve kalkınma projesidir. Üreticinin koyun, keçi, yemlerine kadar düşünen ve ‘Artık yeter. Başka bir tarım yapmamız gerek’ diyen Tunç Başkanımıza sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.